Shkupi – Vardari ndeshjet 1/8 të Kupës i luajnë në nëntor

Shpërndaje:

Derisa të gjitha ekipet që janë pjesë e 1/8 të Kupës së Maqedonisë sot do të zhvillojnë ndeshjet kthyese, skuadra e FC Shkupi edhe kësaj radhe është e detyruar të pushojë, shkaku që kundërshtari KF Vardari edhe këtë javë luan ndeshje në kuadër të Ligës së Evropës.

Për këto dy ndeshje tani më është caktuar dhe data kur do të zhvillohen ndeshjet.
Fillimisht Shkupi do të jetë mysafire e Vardarit me datë 08.11.2017, ndeshje kjo që do të luhet me fillim në orën 13:00, ndërsa ndeshja e kthimit është planifikuar të zhvillohet me datë 29.11.2017 me fillim në orën 13:00 në stadiumin e Çairit.
Fituesi i këtij duelit, ndeshjen e 1/4 do ti luajë me datë 17.12.2017 dhe 21.02.2018 me ekipin e lirë të 1/4, i rregulluar sipas kalendarit për gara.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT