Goleadori rus Dibirgadzhiev tre vite kontratë me FC Shkupi

Shpërndaje:

Klubi i Futbollit FC Shkupi njofton se tani më prej sot është zyrtare afrimi i lojtarit Dzhamal Dibirgadzhiev, me të cilin ekipi ynë ka nënshkruar kontratë tre vjeçare.

Sulmuesi shtatlartë nga Rusia, ka arritur dakordësinë dhe pas kryerjes së gjithë analizave të nevojshme është tashmë pjesë e bardhekaltërve.

Menjëherë pas nënshkrimit të kontratës që është kryer në Stamboll, 24 vjeçari pritet nesër në mëngjes pritet të arrijë në Shkup, dhe pasdite do të vihet nën urdhrat e trajnerit Bajrami për t’u stërvitur bashkë me skuadrën.

Dzhamal Dibirgadzhiev te FC Shkupi vjen nga kampionati rus,ndërsa karriera e tij ka kaluar nëpër shumë skuadra, ku do të përmendim paraqitjet e tija të mrekullueshme në Premie Ligën ruse, ndërsa në ekipet vendore ai ishte pjesë e Chernomorets, Anzhi Makhachkala, Veles Moskoë, ndërsa ka luajtur edhe në kampionatin e Portugalisë, me ekipin e CD Fátima.

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT