Shkupi – Prishtina të dielën me fillim në orën 17:45

Shpërndaje:

Të dielën në stadiumin e Çairit në Shkup (06.08.2017 – ora 17:45), dy ekipet vëllazërore FC Shkupi dhe FC Prishtina do të luajnë ndeshje miqësore, ku trajnerët përveç se do të tetsojnë formën e futbollistëve të tyre, kjo do të jetë edhe një festë për dashamirët e futbollit të cilët do të kenë mundësi të shohin ekipet në prag të fillimit të sezonit të ri.

Skuadra e Shkupit javën e kaluar ka përfunduar me përgatitjet në Mavrovë, ndërsa gjatë këaj jave është stërvitur në Shkup, edhe pse në kushte mjaft të vështira shkaku i temperaturave të larta, kjo do të jetë ndeshja e fundit para se të fillon sezoni, kur më 13 gusht ndeshjen e parë e luan në Çair, ndaj ekipit të Akademija Pandev.

Ndeshja FC Shkupi – FC Prishtina, fillimisht ishte caktuar të luhet në orën 17:00, por për shkak të temperaturave të larta dy klubet janë marrë vesh që kjo të luhet me fillim në orën 17:45 minuta.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT