Berisha: “Secili që do të fillojë nga minuta e parë, do të jep maksimumin”

Shpërndaje:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email

Gjithçka është gati për të filluar një tjetër sezon në kuadër të Ligës së Parë futbollistike të Maqedonisë. Ekipi i FC Shkupit është përgatitur në kushte të mirë, duke ndarë përgatitjet në tri faza, fillimisht ishte nisur grumbullimi në Shkup, më pas u kaluan 10 ditë të tjera në Mavrovë ku u zhvilluan dhe disa ndeshje kontrolluese, që më pas gjithçka të përmbyllet përsëri në Shkup.

Stafi teknik është shprehur i kënaqur nga angazhimi që kanë treguar lojtarët, të cilët kanë treguar gjatë gjithë kohës dhe besojnë se do të kenë një nisje të mbarë në sezonin e ri.

Pikërisht e diela na sjell dhe ndeshjen e parë, kur në stadiumin e Çairit udhëton debutuesi në këtë kategori, KF Akademija Pandev nga Strumica.

Për ndeshjen e të dielës është prononcuar qendërmbrojtësi Sedat Berisha.

“Sa i përket fillimit të sezonit, për mua secili fillim është sfidues dhe njëkohësisht më bën ta pres me entuziazëm. Nga ndeshja e parë pres lojë të mirë dhe korrekte. Ne nuk nënvlerësojmë asnjë ekip, respektojmë edhe ekipin e Akadameija Pandev, por ne do të japim maksimumin dhe shpresojmë ta fillojmë kampionatin e ri me tre pikësh në arkën tonë.

E kemi parasysh se nuk do të jetë aspak e lehtë, mirëpo shpresojmë që të shënojmë sa më herët gol, ndërsa në këtë besoj se do të na ndihmon edhe përkrahja e publikut sikurse edhe në ndeshjet e kaluara, pasi që ata janë lojtari ynë i dymbëdhjetë. Shpresojmë se me këtë grup të lojtarëve që kemi do t’ia dalim, me punë dhe angazhim e jo vetëm me fjalë, pasi secili që do të fillojë nga minuta e parë do të jep maksimumin”, ka thënë Berisha.

Trajneri Ardian Nuhiu ka të gatshëm të gjithë futbollistët për këtë ndeshje, e cila është e para e sezonit 2017/18. Ndeshja FC Shkupi – KF Akademija Pandev luhet të dielën me fillim në orën 17:00 në stadiumin e Çairit në Shkup.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT