Fati Ismaili këput ligamentet, mbyll sezonin para kohe  

Shpërndaje:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email

Mbrojtësi Fati Ismaili ka mbyllur sezonin para kohe. Pas ekzaminimeve mjekësore është konstatuar se mbrojtësi ynë ka këputër miniskusin dhe ligamentin e kryqëzuar të përparëm në gjurin e këmbës së majtë.

Ismaili ka kryer me sukses ndërhyrjen kirurgjikale gjatë ditës së premte dhe mbrojtësin tashmë e pret faza e rikuperimit. Sipas mjekëve të klubit e njejta mund të zgjasë deri në 8 muaj, me çka Ismaili do të ngelet jashtë fushave deri në përfundim të sezonit 2019/20.

Për ekipin, Fati Ismaili do të jetë mungesë e madhe në ndeshjet vijuese të kampionatit dhe Kupës.

Kujtojmë që Ismaili u lëndua në ndeshjen me FC Struga Trim Lum të luajtur me 3 nëntor 2019 në Çair në kuadër të xhiros së 13-të në LPFVM.

Stafi i FC Shkupit i uron shërim dhe rikthim sa më të shpejtë në familjen bardheblu.

 

 

 

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT