Vishi: “Nuk kishte sulm fizik ndaj lojtarëve tanë në Prilep”

Me shkrimet në disa portale, për gjoja rrahjen e futbollistëve të rinj të FC Shkupit në ndeshjen e luajtur në Prilep ndaj Pobedës, kryesia e FC Shkupi dëshiron që përmes këtij njoftimi të hedhë poshtë të gjitha shkrimet që janë plasuar pa informacione bazë nga vendi dhe se asnjë nga futbollistët e rinj nuk janë sulmuar nga askush, por thjeshtë gjatë pjesës së parë të ndeshjes, pas një dueli, dy futbollist tanë janë përleshur me futbollistë të Pobedës, që ka sjellë edhe te dënimi i tyre me karton të kuq nga gjyqtari kursor i ndeshjes. Për faktin se fëmijët nuk janë sulmuar nga persona që nuk ishin pjesëmarrës në fushë, ka folur edhe trajneri i ekipit Alisa Vishi, i cili mes tjerash ka deklaruar: “Dua të sqarohemi, se asnjë nga futbollistët që ishin në Prilep nuk janë sulmuar nga persona jashtë fushë, përkundrazi dua që publikisht të falënderoj për mikpritjen që na e kanë bërë në Prilep, që nga momenti kur kemi arritur aty dhe deri në përcjelle për kthim në Shkup. Në pjesën e parë kishte zënkë mes futbollistëve tanë dhe të Pobedës, që erdhi si pasojë e një intervenimi gjatë ndeshjes dhe plotësisht me meritë u ndëshkuan me kartonë të kuq, e që më pas edhe i qortova ata. Më vonë mbetëm me dy lojtarë më pak dhe duke mos dëshiruar që loja të ashpërsohet, vendosa që të mos lejoj fëmijët të vazhdojnë lojën në pjesën e dytë. Dua të siguroj prindërit dhe të gjithë ata që kishin dilema nëse ka pasur incident me tifoz, u siguroj se askush nuk është futur në fushë dhe askush nuk ka ngacmuar futbollistët tanë”, ka thënë trajneri Vishi.

Andaj kërkojmë nga mediumet që fillimisht të konfirmohen lajmet dhe pastaj të publikohen, për shkak se kishte shqetësime edhe te familjet e futbollistëve.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Vishi: “Nuk kishte sulm fizik ndaj lojtarëve tanë në Prilep”

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!