Bregallnica ndali serinë pozitive të Shkupit

Në kuadër të xhiros së 25-t, të Ligës së Parë futbollistike të Maqedonisë, skuadra e Shkupit ishte mysafire e Bregallnicës në Shtip, ku pësoi disfatë me rezultat 3:0.

Edhe pse skuadra mysafire nuk kishte më shumë raste se sa Shkupi, por në dy prej tyre ishte konkrete dhe një fitoi një penalti, për të cilën vendosi edhe një jerm referi kontraverz Dalibor Gjorgjevski. Edhe pse nuk duhet të merrmi me arbitrimin, por një refer si ky, vërtet është e dëmshme për të drejtuar një ndeshje nga Liga e Parë.

Shkupi e filloi mirë ndeshjen me disa gjysmë raste që përfunduan në thellësi të gjashtëmbdhjetë metrave të portierit mysafir, ndërsa në dy raste afër golit ishte Muharem Bajrami, i cili kërkoi të bëjë befasinë nga rivënia këndore.

Por Bregallnica edhe më lehtë se sa pritej deri te epërsia. Nga një sulm që nuk dukej i rrezikshëm, para mbrojtjes me shumë lehtësi kaloi Naumov i cili shënoi në minutën e 18-t. Në minutën e 26-t, ishte momenti kur treshja e referove vendosën që topi i cili kaloi në duart e ngjitura të Berishës, për ta ishte penallti, ndërsa i pagabueshëm ishte Zdravkov. Kur pritej fundi i pjesës së parë, vetëm një minutë para se të dëgjohej fishkëllima e fundit, Suat Zendeli detyrohet që për herën e tretë të nxjerrë topin nga rrjeta, ndërsa përsëri autor i golit ishte Naumovi. Duhet theksuar se në këtë ndeshje Shkupi kishte tri mungesa të rëndësishme, Dimitrija Llazarevskin, Bujamin Asani dhe Jasir Asani. Por edhe përkundër kësaj disfate, (e para në pesë ndeshjet e fundit) Shkupi ka mbajt diferencën ndaj Pobedës, duke mbetur e shtata në tabelë me tri pikë më shumë se zona e rrezikut. Në ndeshjen e radhës, që luhet të dielën me 9 prill, në Çair do të jetë mysafire ekipi i Sileksit.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Bregallnica ndali serinë pozitive të Shkupit

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!