Barazim në Kratovë me një lojtarë më pak

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e FC Shkupit e ka filluar sezonin e ri futbollistik me barazim në Kratovë ndaj skuadrës së Sielksit 1:1.

Shkupi e filloi mirë, duke kontrolluar lojën dhe rastin e parë e kishte që në minutën e shtatë me kanosjen e parë nga Bllazhe Ilijoski, ndërsa vetëm dy minuta mmë vonë, edhe futbollisti i ri i Shkupit, Suhejl Muharemi kishte rast. Në minutëne 18-të, përsëri 17 vjeçari Muharemi ishte para portës, por mbrojtja vendase largoi kanosjen. Edhe në minutën e 31-t, Muharemi ishte në qendër të vëmendjes, me një goditje nga distance që përfundoi në duart e portierit.

Sileksi pa asnjë rast konkret erdhi deri te avantazhi, kur në minutën e 35-t, një rast shumë i dyshimtë referi Meçkarovski me ndihmësin e tij akorduan penalti, të cilën në gol e shëndroi Essengue. Me këtë rezultat u shkua në pushim.

Shkupi pjesën e dytë e filloi edhe më i sigurtë dhe më ashpër. Stojkoski në minutën e 57-t u kanos me goditje, ndërsa më pas edhe Broja e bëri të njëjtën, por portiere nikoqir Stefanoviq nuk lejoi të tundet rrjeta e tij. Menjëherë në aksionin e radhës, Ermedin Adem që kishte karton të verdhë ndëshkohet me të dytin për të marr automatikiht të kuqin, me çka Shkupi mbeti me 10 lojtarë. Përkundër kësaj skuadra bardh e kaltër laujti shumë mirë dhe me shumë karakter kontrolloi më shumë se 30 minuta pa një futbollist.

Pas disa rivënieve nga këndi, në minutën e 70-të, një prej futbollistëve të Sileksit luajti me dorë, që referi Meçkarovski të akordon në pikën e bardhë, ndërsa Ilijoski arrin që ta shndërrojë në gol të barazimit.

Deri në fund Shkupi jo vetëm që arriti të mbrohet, por vazhdoi të kërkojë edhe golin e fitores, por duke mos arritur ta bëjë atë.

Ndeshjen e radhës Shkupi është nikoqire në Çair, kur do të pret Akademija Pandevin.

Shkupi: Zendeli, Tipuriç, Bilali, Muaremi (Veliu ’74), Broja, Ndong, Krivanjeva (Zango  ’46), Ilijoski, Vujçiç, Stojkoski (Jahja ’90), Adem.

Sileksi: Stefanoviq, Bllagojeviq, Drashkoviq, Duranski, Mbella, Millosavjeviq (Aleksovski ’62), Ristovski, Essengue (Grozdanoski ’82), Mileknkovski, Panovski, Dodev (Desniq ’71).

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!