Aleksovski operohet me sukses, Shkupi e shpërblen me kontratë të re

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Portieri i skuadrës tonë, Igor Aleksovski dje në mbrëmje me sukses ka kryer intervenimin kirurgjikal. Alskesovski i cili me klubin kishte kontratë deri në vitit 2020, ishte në formë të mrekullueshme, por një lëndim i dytë bëri që ai përsëri të jetë jashtë ekipit dhe të bëjë intervenimin e dytë kirurgjikal, kështu duke mos qenë pjesë e skuadrës që po kryen fazën përgatitore në Ohër. Kujtojmë se portieri i parë i ekipit tonë kishte këputur ligamentet, ku mjekët konstatuan se do të duhej ndërhyrje kirurgjike.

“Ndjehem shumë mirë, me sukses kaloi ndërhyrja kirurgjikale, ndërsa unë falënderoj të gjithë për mbështetjen që më dhanë. Edhe pse kontrata më kishte skaduar, Shkupi u tregua një ekip i madh duke më ofruar rinovim për edhe një vit, për çka u jam shumë mirënjohës. Shpresoj që këtë tua kthej në mënyrën më të mirë të mundshme, pasi që të rikthehem përsëri në fushë”, është shprehur Aleksovski për faqen zyrtare klubit bardhekaltër.

Sipas udhëzimeve të stafit mjekësor, Aleksovski do të qëndrojë në spital edhe për disa ditë, ndërsa rikthimi i tij pritet pas 6-7 muajve.

More to explorer

Barazim me Groznyn e Premier Ligës ruse

Sot skuadra e jonë ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në kuadër të qëndrimit në kampion stërvitor të Antalyas. Për kundërshtarë kishim

Barazojmë me ukrainasit e Obolon Kyiv

Pas dhjetë ditë punë intensive dhe stërvitje nën urdhrat e trajnerit të ri Hasan Ozer dhe qëndrimit tonë në kampin stërvitor të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!