ARDIT ILJAZI: JEMI 100% TË KONCENTRUAR

Shpërndaje:

Nesër në Stadiumin e bukur të Çairit, duke filluar nga ora 13:00, skuadra jonë FC Shkupi, përballë do ta ketë Pelisterin e Manastriti, në kuadër të Ligës së Parë të Futbollit në Maqedoninë e Veriut.
Në xhiron e 14-të, Goce Sedloski dhe lojtarët e tij, kërkojnë fitoren e 10-të në këtë sezon dhe ata janë të përgatitur maksimalisht që ta mbajnë pozitën e parë në tabelë.

Ardit Iljazi, para ndeshjes me Pelisterin, kërkon përkrahje nga tifozët tanë për ndeshjen e së nesërmes.

“Të dielën, e kemi një ndeshje mjaft të rëndësishme kundër ekipit të Pelisterit dhe kërkoj nga të gjithë simpatizuesit e klubit tonë që të na përkrahin, jo vetëm në këtë ndeshje, por gjatë gjithë sezonit.
Jemi 100% të koncentruar për fitore dhe mjaft të motivuar për tre pikët në këtë javë.
E respektojmë maksimalisht kundërshtarin tonë, por tre pikët mbeten në Çair dhe në fund festojmë me Shvercerat”,
tha Arditi, para ndeshjes me Pelisterin. 

Në tre ndeshjet e fundit në ligë, Pelisteri ka tre humbje dhe renditet në vendin e fundit në tabelë, me gjithsej 4 pikë të grumbulluara.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT