Bajrami: Çdo rezultat tjetër përveç fitores do të ishte dështim

Xhiroja e 24-të e Ligës së Parë të Maqedonisë skuadrën e Shkupit e shkupit e vë përballë ekipit të “Skopjes”. Skuadra ka zhvilluar stërvitje të vazhdueshme, duke përmbyllur përgatitjet sot, ndërsa në klub në një atmosferë pozitive pritet kjo ndeshje që është mjaft e rëndësishme për të vazhduar betejën për një pozutë që do i mundësonte ekipit largimin nga konkurrentët për dalje në Evropë.

Mesfushori me përvojë Muharem Bajrami, ka potencuar se kjo ndeshje duhet marrë me seriozitetin më të madh, pasi “Skopje” është treguar “arrë” e fortë për të gjithë konkurrentët në këtë sezon, por Shkupi duhet marrë patjetër fitore.

Sigurisht se ekipi i “Skopjes” në këtë stinor pranveror po luan shumë mirë, do të thotë ka arritur një fitore dhe katër barazime, kjo flet për seriozitet që ka “Skopje”, pa marrë parasysh se është në pozitën e fundit, por ne si skuadër për momentin jemi në pozitën e katërt, që shpresojmë se Shkëndija do të fitojë edhe titullin e Kupës, që do t’i mundësojë pozitës së katërt automatikisht dalje në Evropë, që do të thotë në ndeshjen kundër “Skopjes” duhet të arrijmë fitore, që për ne çdo rezultat tjetër do të ishte dështim”, ka thënë Bajrami.

Ndeshja Shkupi – “Skopje”, do të luhet të dielën në Gostivar, shkaku që stadiumi i Çairit edhe më tutje duhet pritur për të luajtur ndeshjen e parë të sezonit pranveror.

Trajneri Ramadani për këtë ndeshje nuk mundë të llogaritë në Vujçiçin i cili vazhdon të ketë probleme me lëndimin, ndërsa për shkak të dhimbjeve në shpatull në këtë ndeshje do të mungojë edhe kapiteni, Suat Zendeli.

Ndeshjen Shkupi – “Skopje”, do ta referojë arbitri nga Shkupi Igor Stojçevski, e cila luhet të dielën me fillim në orën 14:00.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Bajrami: Çdo rezultat tjetër përveç fitores do të ishte dështim

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!