Bajrami: “Kërkojmë pikë të plota”

Bajrami: “Kërkojmë pikë të plota”Rikthehen duelet e kampionatit futbollistik në Maqedoni, me ndeshjet e xhiros së 10-të, apo më mirë thënë fillon faza e dytë.

Skuadra e FC Shkupi kësaj radhe do të niset drejt Bogovinës dhe është në kërkim që të vazhdojë serinë pozitive, duke kërkuar fitoren e radhës.

Skuadra e Shkupit edhe pse është eliminuar nga garat e Kupës me një gol diferencë nga Teteksi, ka treguar lojë të mirë dhe se këtë ndeshje si duket të gjithë e kanë harruar shumë shpejt, për të vazhduar synim kryesor, kthimin e skuadrës së Shkupit në Ligën e Parë.

Një nga futbollistët që në secilën ndeshje jep maksimumin nga vetja, është Muharrem Bajrami, që është një lider vërtet i skuadrës aty ku i jepet detyra nga trajneri Ramadani.

Së fundi Bajrami në duelin kundër Teteksit përjetoi një lëndim në nofull, por që rezulton të jetë e kaluar dhe nuk vihet në dyshim paraqitja e tij ndaj Dritës.

“Ndeshja me Teteksin aspak nuk i ka prishur planet tona, sepse synimi ynë kryesor është që të luajmë vitin e ardhshëm në Ligë të Parë,  kështu që e gjithë vëmendja është e përqendruar në ndeshjen kundër Dritës së Bogovinës, ku do të kërkojmë pikë të plota. Ne ende jemi të uritur për fitore. Sa i përket lëndimit, falë Zotit gjithçka është në rregull edhe pse kisha një intervenim të lehtë kirurgjikal pas ndeshjes, po do të jem i gatshëm për ndeshjet e ardhshme”, ka thënë Bajrami.

Në ndeshjen ndaj Dritës në dyshim është vetëm paraqitja e Erkan Seferit, ndërsa Besar Iseni dhe Dimitrija Llazarevski kthehen për duelin e të shtunës, kështu që Shkupi pritet të paraqitet me formacionin më të fortë të mundur. /fcshkupi/

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Bajrami: “Kërkojmë pikë të plota”

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!