Berisha jashtë rrezikut, priten testimet mjekësore

Sot në ndeshjen FC Shkupi – Rabotniçki, mbrojtësi me përvojë i skuadrës FC Shkupi, Sedat Berisha kishte një moment mjaft të vështirë, pasi që në pjesën e parë u përballë me humbjen e vetëdijes, ndërsa më pas, në pjesën e dytë ai u zëvendësua nga Bujamin Asani, por përsëri në dhomat e zhveshjes pësoi edhe sulmin e dytë, duke humbur përsëri vetëdijen. Në një moment ndeshja u ndërpre dhe i gjithë stafi vrapuan të mësojnë se çka në fakt po ndodh me lojtarin e tyre, ndërsa me shpejtësi intervenoi dhe ndihma e shpejtë që e dërgoi Berishën me auto ambulancë drejt spitalit më të afërt të qytetit, ku edhe ju dha ndihma e parë.

Më pas Berisha është lëshuar në kurim shtëpiak, por që sipas mjekëve do të duhet që të vizitojë përsëri mjekët për të kryer incizime për të mësuar problemin.

Berisha është prononcuar edhe për faqen zyrtare të klubit ku mes tjerash ka thënë: “Elhamdulilah Zotit kalova mirë edhe një sprovë. Fillimisht pësova një goditje, e si pasojë e së cilës më vonë kisha një bllokim të anës së majtë të trupit dhe humbje të vetëdijes. Falë Zotit tani jam mirë dhe së shpejti do jem i gatshëm për të luajtur, por vetëm pasi të realizoj disa testime mjekësore. Me këtë rast dua të falënderoj të gjithë ata që treguan kujdes për mua dhe u interesuan rreth gjendjes sime”, ka thënë mbrojtësi i Shkupit, Sedat Berisha.

Ndeshja FC Shkupi – Rabotniçki përfundoi me fitore të mysafirëve, ndërsa duelin e radhës Shkupi e luan kundër Vardarit. /FCSHKUPI.COM/

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Berisha jashtë rrezikut, priten testimet mjekësore

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!