BROJA NË EKIPIN E VITIT TË FUTBOLLIT KOSOVAR, RAMADANI TRAJNER MË I MIRË

Shpërndaje:

Skuadra e Shkupit sot ka bërë prezantimin e ardhjeve të fundit në klub, ndërsa në mesin e tyre është edhe talenti kosovar Rron Broja, i cili ishte pjesë e kampionëve aktual të Kosovës, Trepça ’89. Padyshim për suksesin e kësaj skuadre merita ka edhe tani më futbollisti i ri i Shkupit, Broja i cili ka marrë edhe një mirënjohje të madhe nga vet Federata e Futbollit të Kosovës, duke u bërë pjesë e ekipit më të mirë të sezonit.

Me këtë edhe një herë dëshmohet se Shkupi me shumë mençuri ka përcjellë tregun e futbollistëve dhe se në sezonin pranveror pikërisht Broja pritet të jetë futbollisti që do të lë shenja në futbollin e Maqedonisë.

Sigurisht lajm i mirë përbën edhe informacioni se ish-futbollisti dhe trajneri i i Shkupit, Zekirija Ramadani është shpallur trajner i vitit duke e shpallur Trepçën kampion, ndërsa gjithashtu regjistruan edhe paraqitjen historike në Ligën e Kampioneve.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT