Cephas-show për fitore të lartë në Kaunas

Shpërndaje:

Është mbyllur me fitore të thellë ndeshja e raundit të parë të Ligës së Konferencës së UEFA-s, ku ekipi ynë në cilësinë e mysafirit ka marrë fitore në Kaunas, duke e mundur FC Hegelmman 0-5 (0-3).

Në Kaunas luajti mirë e gjithë ekipi, ndërsa padyshim se shkëlqeu sulmuesi nga Xhamajka, Cephas, që shënoi katër nga 5 golat e skuadrës tonë, teksa goleada u kompletua nga brazilianin Queven.

Sfida e kthimit do të zhvillohet javën e ardhshme, ku ekipi ynë duhet të tregojë edhe një herë se ky rezultat nuk ishte irastësishëm, se ekipi ka punuar dhe është përgatitur mirë për ndeshjet evropiane. Ndeshja Shkupi – Hegemlann do të luhet me 20 korrik, në stadiumin e qytetit në Shkup, me fillim në ora 21:00.

Hegelman – Shkupi 0:5 (0:3)

Golat u shënuan: 11′, 45′, 56′, 62′ Cephas dhe Queven 23′

Ekipi ynë luajti me këtë formacion: Illazi (C), Toshevski, Pinter, Ilieski, Richkov, Timovski, (Ramani67), Queven (Adem 67) Diene, Cephas, (Sahiti 87), Dudu, (Ackovski 46), Trapanovski (Vosha 75)

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT