Çerekfinalen e Kupës do ta kërkojmë përmes Ohrit

Shpërndaje:

Sot në shtëpinë e futbollit të Maqedonisë së Veriut, FFM, është bërë tërheqja e shortit për dyshet e1/8-ave të finales në kuadër të garës së Kupës së Maqedonisë së Veriut.

Skuadra jonë në këtë rast do të luajë në stadiumin e Çairit si nikoqir, ndërsa për kundërshtarë ka marrë ekipin e Ligës së Dytë, Ohrid Lihnidos.

Kujtojmë se kualifikimin në 1/8 e arritëm pas fitores 0:8 ndaj ekipit të BVK Konjare.

Dueli Shkupi – Ohrid Lihnidos është caktuar për 25 tetor, ndërsa luhet vetëm një ndeshje dhe fituesi kalon në çerekfinale.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT