Çeshmexhiev është futbollisti që do të përforcojë mbrojtjen

Shpërndaje:

Mbrojtësi Konstantin Çeshmexhiev zyrtarisht është pjesë e FC Shkupi. Bardhekaltërit sigurojnë firmën e ish-kapitenit të përfaqësueses U21 të Maqedonisë me të cilin pritet të rritet konkurrenca në repartin e mbrojtjes.

Futbollisti 25 vjeçar vjen nga radhët e skuadrës boshnjake Velezh të Mostarit ku sezonin e kaluar regjistroi 16 paraqitje. Bëhet fjalë për futbollist të dalë nga akademia e Rabotniçkit, ndërsa ka luajtur edhe për Pelisterin, Makedonija Gj.P. dhe Shkëndijën në kampionatin vendor.

Se cilat ishin arsyet për tu bërë pjesë e skuadrës nga Çairi, futbollisti ka thënë se ambiciet e klubit e kanë bindur atë që të vë firmën për skuadrën tonë.

“Njerëzit në klub më kanë kontaktuar derisa isha futbollist i Velezhit, kjo ishte diku para një muaji. Mi treguan planet dhe idetë e klubit, edhe e dija se bëhet fjalë për një projekt serioz. Faktor vendimtar që të vijë këtu ishte dalja në arenën evropiane, si dhe fakti që trajner është Goce Sedlloski që do të jetë nder për mua të mësoj nga një trajner siç ai dhe stadiumi i ri dhe investimet në infrastrukturë. Të them të drejtën nuk jam hamendur shumë pasi më pëlqyen planet dhe ja ku jam te Shkupi.

Çeshmexhiev tani më është bashkuar me skuadrën në Ohër dhe do të jetë gati që të fillojë stërvitjet me ekipin, që sa më shpejt të adaptohet për ndeshjen e parë kualifikuese të Ligës së Konferencës së UEFA-s. Çeshmexhiev dhe Shkupi kanë nënshkruar kontratë një vjeçare.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT