Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1).
Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse në 30 minutat e fundit të ndeshjes kishte një rënie të koncentrimit të lojës që edhe nuk kishte fitues.
Edhe pse Shkupi në këtë ndeshje nuk fitoi, mbetet pa disfatë në katër ndeshjet e fundit në kampionat.
Ndeshja filloi pa shumë raste por me posedim të topit nga skuadra e Shkupit, por në minutën e 13-të, një gabim në mesfushë bëri që Todorovski të shërbejë me top Stankoovskin i cili në duel me dy mbrojtës arriti që deri në fund të mbahet në këmbë dhe të shënon për rezultatin 1-0.
Por Shkupi në të gjitha rastet tentoi që të sulmojë nga krahët duke e kërkuar sulmuesin më të mirë të kampionatit Dembon, por që nuk arrinte në pozitë për të shënuar.

Nikoqirët arritën tu bëjnë ballë sulmeve dhe presionit të Shkupit deri në minutën e 28-të, kur Glishiçi vodhi një top nga ana e majtë që të kroson drejt Ilirid Ademit, i cili shënoi gol me kokë për të barazuar 1-1.
Në minutën e 31 shtyllën e goditi Dembo, e pas tij goditi mbi portë edhe Alvarez.
Vetëm sa kishte filluar pjesa e dytë, Shkupi kaloi në epërsi me golin që e shënoi me kokë braziliani Neto. Rast për të ngritur epërsinë në 1-3, Shkupi pati edhe në minutën e 57-të, Alvarez krosoi, por Ademi u vonua që topi të kalon para tij, e ai të përfundon në rrjet.

Në minutën e 61-të, nikoqirët barazuan me anë të Sharkoskit. Në 30 minutat e fundit, dy ekipet tentonin me gjysmë raste, ndërsa përsëri rastin më të mirë e kishte Shkupi, fillimisht me Dembon, e më pas edhe me Goudyabin, të cilët nuk ishin të saktë në rastet e tyre.
Trajneri Karan në pjesën e dytë u dha shansin edhe Ismailit, Jusufit, Gligorovit dhe Goudyabit. Me këtë barazim Shkupi mbetet në pozitën e dytë, me 23 pikë të grumbulluara, ndërsa ndeshjen e radhës pas pauzës për shkak të obligimeve që ka përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut, ekipi ynë do të jetë mysafire te Shkëndija në Tetovë.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!