Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e FC Shkupit ka zhvilluar ndeshjen e tretë në kuadër të përgatitjeve dimërorë që po zhvillon në Antali, ndërsa sot përballë kishim ekipin e Super Ligës së Kosovë, skuadrën e Feronikelit.

Ndeshja ka qenë një test i mirë për trajnerin Qatip Osmani, i cili ka provuar me një njëmbëdhjetëshe tjetër nga ajo e duelit kundër Çelikut ditë më parë.

Pjesa e parë është mbyllur pa gola të shënuar me disa raste nga ekipi ynë, ku do të veçojmë tentimin e Dembo në minutën e 22, pas asistimit të Isenit ishte në rast të mirë për shënim, por portieri i Ferinikelit Smakiqi ishte më i shpejtë.

Ndërsa në pjesën e dytë Shkupi pati më shumë nga loja, por edhe kësaj radhe mungoi realizimi. Rasti i parë erdhi në minutën e 49 kur Glishiq krosoi, por para Muaremit doli përsëri portieri Smakiqi.  Tre minuta më vonë Sieni gjuajti fortë drejt portës, por topi u devijua nga mbrojta, ndërsa Jusufi kishte një tentim prej jashtë 16-t metërishit, por përsëri Smakiqi ishte në krye të detyrës.

Feronikeli nga pak raste që pati, arriti të shfrytëzojë momentin dhe të shënojë nga pika e bardhë në minutën e 75-t, me autor të golit Mendurim Hotin.

Ishte kjo disfata e parë e Shkupit që nga fillimi i përgatitjeve dimërore, pasi që më parë luajti baras në katër duelet tjera, Shkupi – NK Çelik 2-2, Shkupi –  Neftçi 0-0 dhe në fazën e parë të përgatitjeve në Shkup, me Flamurtarin e Prishtinës dhe Dritën e Gjilanit, gjithashtu nuk kishte fitues 0-0.

Ndeshjen e radhës Shkupi e luan me 6 shkurt, kur përballë do të kemi ekipin rumun, FC Ripensia Timisoara.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!