Dy gola nga Ilieski dhe Krivanjeva, që në fund Çeliku të barazon

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e FC Shkupit ka luajtur ndeshjen e dytë miqësore në Antalia të Turqisë, ku për kundërshtarë kishte ekipin boshnjak NK Çelik. Ndeshja ka përfunduar në barazim 2-2.

Skuadra e Shkupit ka dominuar ndeshjen duke luajtur një futboll shumë të mirë dhe modern. Edhe pse kishte disa raste në pjesën e parë, atë që e konkretizoi ishte Ilieski, kur pas krosimit të Muharem Bajramit, arriti që me kokë shënon dhe të kalojë në epërsi ekipin tonë në minutën e 40-të.

Edhe pjesa e dytë ishte me dominim total të skuadrës tonë, me raste të njëpasnjëshme. Pikërisht në minutën e 60-të, Besart Krivanjeva shënoi golin e avantazhit në 2-0.

Nga minuta e 60-të, trajneri Osmani bëri disa ndryshime në ekip duke u dhënë mundësi shumë futbollistëve të luajnë, që solli edhe në rënie të koncentrimit. Në minutën e 75-të, Çeliku barazoi përmes golit që e shënuan nga pika e bardhë, ndërsa barazimi erdhi në minutën e 86-të.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!