Edhe ekipi i parë në “pushimi të detyruar”

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e FC Shkupit pasi që vendosi të pezullojë procesin e stërvitjeve të kategorive të reja, nga sot ka pezulluar punën edhe ekipi i parë deri në fund të masave të krizës të rekomanduara nga Qeveria e RMV-s, kundër përhapjes së koronavirusit.

“Si klub me traditë kemi përgjegjësi shoqërore, andaj kemi vendosur që shtabi profesional i trajnerëve dhe të gjithë lojtarët të pezullojnë për kohë të pacaktuar punën, duke u dhënë atyre këshilla dhe rekomandime për të minimizuar rrezikun e Covid-19. “Pushimi i detyruar” do të zgjasë deri në një vendim tjetër, të cilin do ta bëjmë publik si klub, pasi të marrim informacione zyrtare se kur mund të vazhdojë kampionati vendas i futbollit.Porosia jonë është “Qëndroni në shtëpi, kujdesuni për veten dhe të tjerët, kjo është mënyra e vetme për të dalë nga kjo situatë së bashku si fitues”.

 

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!