Emre Can përforcimi i radhës i Shkupit

Shpërndaje:

Skuadrës së Shkupit sot i është bashkuar edhe një futbollist, bëhet fjalë për mesfushorin 21 vjeçar Emre Can Atila, i cili në formë huazimi te Shkupi vjen nga skuadra e Superligës turke, Konyaspor.

Futbollisti turk karrierën e tij e kishte filluar me skuadrën e Gencerbirligi, për të arritur kontratë profesionale me skuadrën e Konyaspor, me të cilët luajti në tetë ndeshje. Më pas ai huazohet te ekipi i Ligës së dytë, Anadolu Selçukspor duke regjistruar 14 paraqitje dhe ka shënuar një gol.

Emre Can Atila te Shkupi vjen në formë huazimi për gjashtë muajt e ardhshëm, me mundësi për të vazhduar bashkëpunimin edhe për sezonin e kaluar.

Atila është futbollisti i dytë nga Turqia që vesh fanellën e FC Shkupit, para tij për Shkupin luajti edhe Enes Akgun. Emre Can është përforcimi i shtatë te Shkupi këtë afata kalimtar, para tij me skuadrën e u bashkuan, Bllagoja Ljamçevski, Rron Broja, Stefan Vujçiç, Bllaze Ilijoski, Basilio Ndong dhe Mariano Ondo.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT