Faleminderit Rron Broja

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e FC Shkupit në radhët e veta kishte një ndër futbollistët më të mirë në mesfushë, Rron Brojën i cili me klubin bardhekaltër u bashkua në janar të vitit 2018. Brojës i kishte përfunduar kontrata dhe në tentim për të gjetur bashkëpunim të ri dhe për renovim të saj, nuk u arrit marrëveshje e re.

“Dua të shfrytëzoj rastin t’i falënderoj të gjithë tifozët e FC SHKUPIT, kryesinë, bashkëlojtarët dhe stafin për mundësinë që të luaj për Shkupin dhe për dy vitet e mrekullueshme në klub. Ishte ndjenjë e veçantë të bartë këtë fanellë dhe të luaj para një tifozërie të zjarrtë siç janë “Shvercerat”. Gjithmonë do të ketë  një vend për FC SHKUPIN dhe SHVERCERAT në zemrën time”, ka thënë Broja .

Rron Broja në sezonin që lamë pas kishte 29 paraqitje me Shkupin, duke shënuar një gol dhe dy asistime.

Kryesia e FC Shkupi, lojtarët dhe i gjithë stafi falëndoren Brojën për angazhimin e tij të dhënë gjatë kësaj periudhe, duke i dëshiruar suksese në karrierë.

Mes tjerash kontrata i ka kaluar edhe turkut me shtetësi britanike, Berat Jonathan Ustabasi, i cili dha kontribut të madh në këtë gjysmë sezon, duke shënuar  dy gola në 16 paraqitje.

 

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!