FC Shkupi do të dhurojë donacion 10 mijë euro për në Durrës

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Njoftojmë opinionin sportiv dhe dashamirët e FC Shkupit se klubi jonë do të dhurojë donacion 10 mijë euro për familjet e prekura nga tërmeti në qytetin e Durrësit në Shqipëri.

Pas mbledhjes së zhvilluar të këshillit drejtues të klubit, është marrë vendim që së bashku me paratë e tubuara nga biletat dhe një shumë tjetër e konsiderueshme shtesë të kompletohen plotë 10 mijë euro për donacion drejt qytetit të Durrësit që u kamplua nga katastrofa natyrore ditën e djeshme, ku mbetën shumë njerëz të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur.

Kjo iniciativë bëhet së bashku me Komunën e Çairit dhe tifo grupin tonë “Shvercerat”.

 

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!