FFM zyrtarizon ndryshimin e emrit të KF Shkupi

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

FFM zyrtarizon ndryshimin e emrit të KF ShkupiKomisioni për liçencim dhe verifikim pranë FFM-së, ka vërtetura ndryshimin e emrit të KF “Korzo” nga Prilepi në KF “Shkupi 1927”.

Lajmi për zyrtarizimin e ndryshimit të emrit edhe në organet e FFM-së, për Alsat-M, u vërtetua edhe nga FFM-ja. Komisioni i Licencave,  ka vërtetuar ndryshimin e emrit të Korzos në FC Shkupi 1927 dhe në pranverë kjo skuadër do të luajë me këtë emër, thonë nga FFM-ja.. Kështu pas Regjistrit qëndror edhe FFM-ja, ka zyrtarizuar ndërimin e emrit nga Korzo në Shkupi. Ndryshe ekipi nga Çairi, pas bashkimit me ekipin nga Prilepi, në vjeshtë luajti me emrin e Korzos. Duke filluar nga sezoni pranveror kjo skuadër  në Ligën e Dytë të Maqedonisë, do të luajë me emrin “FC Shkupi”.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!