Filip Stojanovski, futbollist i ri i FC Shkupit

Shpërndaje:

Futbollisti më i ri që i bashkohet skuadrës tonë është Filip Stojanovski. Drejtuesit e klubit kanë paraparë që skuadra duhet të përforcohet ende dhe para fillimit të sezonit të ri në radhët e veta ka afruar edhe një futbollist shtesë që e njeh futbollin vendor.

Shkupi dhe Stojanovski kanë firmosur kontratë 1 vjeçare, ndërsa 22 vjeçari pas hedhjes së firmës mbi kontratë pozoi me fanellën bardheblu nën shoqërimin e drejtorit sportiv, Omer Bunjaku.

Stojanovski është me tipare të mbrojtësit të djathtë, ndërsa gjatë karrierës së tij ka luajtur për Vardarin,  Apoloninë, Radnickin dhe Makedonija Gjorçe Petrovin.

 

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT