Fitojmë miqësoren me Al Bataeh nga Emiratet e Bashkuara

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra ka marrë fitore edhe në miqësoren e dytë të zhvilluar sot në Çair, duke e mundur ekipin nga Emiratet e Bashkuara Arabe, Al Bataeh me rezultat 1:0. 

Golin e vetëm të ndeshjes dhe të fitores për bardheblutë e realizoi Muharem Bajrami në pjesën e parë, pasi mori një asist nga Besar iseni, ndërsa kishim edhe shumë raste tjera, por që nuk arritëm ti finalizojmë. 

Kështu FC Shkupi mbyll dy miqësore me dy fitore, pasi të enjten fituan edhe ndeshjen përballë KF Besa me rezultat 5:1.

Tashmë ekipi do të vazhdojë përgatitjet për ndeshjen ndaj Sileksit, të vlefshme për xhiron e pestë në kampionatin vendor, të cilën e luajmë me 14 shtator. 

More to explorer

Ndahen pikët në Gjorçe Petrov

Derbi i vogël i qytetit të Shkupit u zhvillua në lagjen Gjorçe Petrov ku ekipi ynë luajti në cilësinë e mysafirit nga

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!