Fitojmë miqësoren me Al Bataeh nga Emiratet e Bashkuara

Shpërndaje:

Skuadra ka marrë fitore edhe në miqësoren e dytë të zhvilluar sot në Çair, duke e mundur ekipin nga Emiratet e Bashkuara Arabe, Al Bataeh me rezultat 1:0. 

Golin e vetëm të ndeshjes dhe të fitores për bardheblutë e realizoi Muharem Bajrami në pjesën e parë, pasi mori një asist nga Besar iseni, ndërsa kishim edhe shumë raste tjera, por që nuk arritëm ti finalizojmë. 

Kështu FC Shkupi mbyll dy miqësore me dy fitore, pasi të enjten fituan edhe ndeshjen përballë KF Besa me rezultat 5:1.

Tashmë ekipi do të vazhdojë përgatitjet për ndeshjen ndaj Sileksit, të vlefshme për xhiron e pestë në kampionatin vendor, të cilën e luajmë me 14 shtator. 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT