Gjenerata 2000 fiton Vardarin dhe merr kryesimin e tabelës

Shpërndaje:

Të shtunën dhe të dielën janë luajtur edhe ndeshjet e gjeneratave të reja në kuadër të kampionatit të Maqedonisë. Të shtunën kanë luajtur gjeneratat 2000 dhe 2001.

Futbollistët e lindur në vitin 2001 kanë pësuar disfatë me rezultat minimal 3:2, ku për ekipin e Shkupit dy golat ishin vepër e Agan Zyberit.

Nga ana tjetër gjenerata e vitit 2000, me fitoren e djeshme ka marrë kryesimin e tabelës duke i mundur me rezultat të lartë moshatarët e tyre 1:3. Golashënues për Shkupin ishin Onur Lutfiu, Omer Jashari dhe Besnik Ferati. Pra tani gjenerata 2000 është lider i tabelës, pasi ka shënuar fitore me konkurrentin direkt, e që me lojë të dominuar nga futbollistët tanë kanë dëshmuar edhe një herë se janë skuadër pa konkurrencë.

vardar-shkupi

Gjatë ditës së sotme kanë luajtur si nikoqire ekipet e gjeneratave 98 dhe 99, ku edhe në këtë përballje një fitore i ka takuar Shkupit dhe një e ka fituar Vardari.

Arbin Bajrami ishte golashënuesi i vetëm në disfatën që përjetoi Shkupi 99, ndërsa nga ana tjetër Vardari shënoi dy gola. Me rezultat minimal por të vlefshëm tri pikë ka shënuar fitore gjenerata 98, ndërsa goli i vetëm ishte i shënuar nga Berkan Agushevski. /fcshkupi/

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT