HAMIDI: PARA TIFOZËVE BESOJ NË FITORE

Shpërndaje:

Pas fitores ndaj F.C Voska Sport me rezultatin 6:0 skuadra jonë F.C SHKUPI vazhdon garat në Kupën e Maqedonisë. Goglat deshën që në 1/4 finales të përballemi me skuadrën nga Tetova, K.F Shkëndija.

Para fillimit të ndeshjes ka folur sulmuesi jonë Walid Hamidi.

Sigurisht na ndihmoi fakti që ne në këtë xhiro nuk kemi luajtur andaj këtë e shfrytezuam maksimalisht ku jemi pergatitur gjatë gjithë javës me përkushtim të plotë. Mendoj që kundërshtarin e kemi analizuar ashtu siç duhet, skuadra e Shkëndijes ka kualitet por duke pasur përparësi terenin vendas dhe para tifozëve unë besoj në fitore. Për ne kjo ndeshje është si një finale, shpresojmë të luajmë lojën tonë si dhe do të japim gjithçka nga vetja“, deklaroi Walid Hamidi.

Ndeshja SHKUPI-Shkëndija do të zhvillohet më 09.11.2022 (e Mërkurë) në stadiumin e Çairit duke filluar nga ora 13:00

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT