Imeri me U21, Ferati e Ramadani te U18

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Edhe pse futbollistët e FC Shkupi tani më prej të hënës janë në pushim të merituar, disa prej tyre nuk kanë shijuar pushimin shkaku i angazhimeve me reprezentacionet e grupmoshave të reja.

Kështu që nag e hëna (21 maj), Omar Imeri është grumbulluar me reprezentacionin U21 dhe gjendet në Azerbajxhan, ku me 24 dhe 27 maj do të luajë dy ndeshje kontrolluese ndaj nikoqirëve.

Në ndërkohe seleksionuesi U18, Dobrinko Ilievski ka ftuar dy futbollistë të FC Shkupit, për dy ndeshje kontrolluese ndaj Turqisë, ku Maqedonia do të jetë mysafire. Janë Besir Ramadani dhe Besnik Ferati të ftuarit e Ilievskit, të cilët do të luajnë në ndeshjet kontrolluese me 30 maj dhe 1 qershor.

 

More to explorer

Barazim me Groznyn e Premier Ligës ruse

Sot skuadra e jonë ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në kuadër të qëndrimit në kampion stërvitor të Antalyas. Për kundërshtarë kishim

Barazojmë me ukrainasit e Obolon Kyiv

Pas dhjetë ditë punë intensive dhe stërvitje nën urdhrat e trajnerit të ri Hasan Ozer dhe qëndrimit tonë në kampin stërvitor të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!