Imeri në mënyrë tinzare largohet nga Shkupi

Skuadra e FC Shkupi ka vazhduar sot me ditën e dytë të përgatitjeve në Turqi, ndërsa prej sot nuk do të jetë më pjesë e ekipit futbollisti Omar Imeri.

Kryesia dëshiron të njoftojë të gjithë dashamirët e klubit dhe futbollit se pas shumë bisedimeve dhe orvatjeve që Imeri të mbetet në klub, ai veç më si duket më herët kishte ndarë mendjen për të qenë jashtë familjes së madhe të ekipit bardhekaltër.

Ne si kryesi e klubit nuk arritëm në asnjë mënyrë që të gjejmë gjuhë të përbashkët me Imerin, edhe pse e afimruam atë në një lojtar të pjekur, duke ardhur ai si lojtar “Calceto”, siç e dijmë ne futboll “balloni” prej lagjeve të Çairit. Imerin e morëm pa përvojë, e ushqyem dhe e promovuam në Ligën e Parë, duke i dhënë shansin që të luajë për ekipin e seniorëve, e që kjo i ndihmoi atij të jetë pjesë edhe e reprezentacionit U21 të Maqedonisë, por Imeri në mënrë tinzare u largua nga klubi, duke mos udhëtuar me skuadrën për në Turqi.

Padyshim se gjatë bisedimeve që kishim me te, i kemi dëgjuar kërkesat e tij, duke i plotësuar çdo kërkesë që kishte, që rrallë ka ndonjë futbollistë me shumë përvojë në kampionatin tonë, por kjo tregonte planet pas shpine që i kishte bërë Imeri.

E gjithë kjo lojë me futbollistin Omar Imeri, është lojë përbashkët e kurdisur nga menaxheri i tij, i cili me ngulm ka insistuar largimin e tij nga klubi ynë.

Nuk duhet harruar se FC Shkupi është klub me traditë 90 vjeçare, ndërsa jemi të vetëdishëm për krizën që kishte pas rikthimit në Ligën e parë. Por duhet kuptuar edhe një gjë, se Shkupi tani po rikthehet përsëri fuqishëm, duke siguruar pjesëmarrje në arenënë ndërkombëtare dhe duke kërkuar që nga dita në ditë të përmirësojë kushtet e të gjithë të punësuarve, për tu bërë klub i respektuar nga të gjithë.

Shkupi nuk është i kryesisë, nuk është i lojtarëve, nuk është i stafit teknik dhe i  të gjithë atyre që vijnë e shkojnë, ndërsa FC Shkupi mbetet këtu dhe klubi do të jetë gjithmonë mbi të gjithë.

Sido që të jetë, Shkupi ka mundur edhe pa emra shumë më të mëdhenj dhe do mundet edhe pa këtë emër.

Shkupi, dashuri e vëretëtë.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Imeri në mënyrë tinzare largohet nga Shkupi

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!