Iseni dhe Sergio mendojnë për fitoren kundër Rabotniçkit

Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ekipi ka marrë fitore 2:0 përballë FK Rabotniçkit në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 11-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Dy golat e fitores për FC Shkupin i shënuan Iseni dhe Sergio, duke nxjerrë kështu ekipin në vendin e tretë të tabelës.

Ndeshjen e nisëm e mirë, me Sabit Bilali që regjistroi rastin e parë, por topi shkoi skaj portës. Minutat në vijim dominimi ishte në anën tonë, me lojën që u luante vetëm në gjysën e fushës të kundërshtarit, me Rabotniçkin që ishte i konsiluduar vetëm në mbrojtje dhe nuk linte shumë hapësira për të krijuar raste pranë portës së tyre. Në minutën e 28-të, Marin Jurina tentoi me “gërshërë” pas krosimit të Stojanovskit nga e djathta, mirëpo nuk arriti të gjejë kuadratin. Në të 35-tën Muharemi kishte rast ideal, por nuk shkoi ashtu siç e mendojë, me topin që përfundoi mbi portën e Shishkovskit. Ndërkohë 2 minuta më vonë, erdhi goli, ku pas një gabimi në mbrojtje të Rabotniçkit, Besar Iseni shfrytzoi rastin për të çuar në epërsi ekipin në 1:0. Deri në fund regjistruam edhe disa raste, por pjesën e parë e mbyllëm vetëm me golin e Beckos.

Në pjesën e dytë, mysafirët, me Petkovskin që minutën e 56-të u orvat nga jashta zona, por pa problem pastroi Igor Aleksovski. Në të 60-tën kishte rast të mirë, por nuk arriti të çoj topin në rrjetë. 15 minuta më vonë erdhi edhe goli i dytë, ku për bardheblutë shënoi braziliani Sergio për avantazh 2:0. Ndërkohë deri në fund regjistruam edhe shumë raste tjera, me Stojanovskin dhe Jurinën, por që rezultati mbeti i pandryshuar, duke mbyllur takimin me fitore dhe tre pikë në konto.

Ndeshjen e radhës në kampionat e luajmë të dielën kundër Renovës në transfertë.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!