Iseni rikthehet me gol në disfatën minimale nga Çeliku

Skuadra e Shkupit sonte ka zhvilluat miqësoren e tretë në kuadër të përgatitjeve në Antali të Turqisë, ku tani më nëntë ditë po zhvillon fazën kryesore të përgatitjeve.

Në këtë përballje ekipi bardhekaltër për kundërshtarë kishte skuadrën boshnjake NK Çelik, ndërsa rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 1:2 në të mirë të boshnjakëve. Pjesa e parë i ka takuar e tëra ekipi boshnjak, që arritën të shënojnë dy gola, fillimisht në minutën e 25-të dhe më pas vetëm pak sekonda para se të përfundojë pjesa e dytë.

Në pjesën e dytë trajneri Umit Karan filloi të bëjë zëvendësime dhe në lojë u futën lojtarët që kanë kishin më pak minuta në ndeshjen e kaluar. Pikërisht në këtë interval kohor, Shkupi dominonte me lojë dhe arrit të krijon disa raste shënimi.

Në minutën e 70-të, në zonën e rreptësisë ishte lojtari i ri Omer Jashari, ndaj të cilit kishte ndërhyrje të palejuar. Nga pika e bardhë i saktë ishte Besar Iseni, i cili nga sot është rikthyer me ekipin, për të zbutur epërsinë në 1:2. Pesë minuta më vonë, në sprovë e vuri portierin kundërshtar edhe Suhejl Muharemi, goditjen e të cilit e ndali me forca të fundit. Ndeshjen e radhës Shkupi e luan të shtunën (26.01.2018), ku për kundërshtarë ka ekipin e kampionatit më të fortë hungarez, MTK Budapest.

 

FC Shkupi: Azizi (’75 Jonuzi), Krivanjeva (’65 Sefo), Bilali (’45 Ismaili), Abdul, Ristevski (’61 Berisha), Bajrami (45’ Iseni), Broja (’65 Ramani), Bradji, Sergio (’65 Veliu), Ustbasi (’65 Jashari), Angelov (’45 Muharemi)

Rezervë: Jonuzi, Ramani, Abdul, Ismaili, Jashari, Muharemi, Iseni, Veliu, B. Abdul, Berisha

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Iseni rikthehet me gol në disfatën minimale nga Çeliku

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!