ISMAILI: JAM I LUMTUR PËR FITOREN E SOTME

Shpërndaje:

Me fitoren e sotme, skuadra jonë FC Shkupi, e kaloi me sukses raundin e parë të Kupës së Maqedonisë.
Ndeshja përfundoi me rezultat 0:1 në favor të Shkupit dhe golin e vetëm e shënoi Marko Gjorgjievski në minutën e 45-të.

Pas ndeshjen foli kapiteni Fatih Ismaili, i cili shprehet i lumtur për kalimin tutje në këtë garë.

“Jam i lumtur që kaluam tutje, në raundin e dytë. Ndeshja ishte pak e vështirë, por arritëm që të mbrohemi mirë.
Në pjesën e dytë kishim shumë mundësi për të shënuar mirëpo nuk kishim fat. Tani fokusohemi për lojën e ardhshme kundër Akademija Pandev dhe do të përgatitemi maksimalisht për tre pikët e radhës”,
tha Fatih Ismaili.

Ndeshja e radhës e FC Shkupit, do të jetë të dielën, ku në transfertë do të përballemi me Akademija Pandev, në qytetin e Strumicës.

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT