Ismaili: Me angazhimin e skuadrës, besoj se do të vazhdojmë tutje

Pas mbylljes së javës së nëntë në kampionat, skuadra nuk kishte shumë kohë për të pushuar dhe fitorja ndaj Akademija Pandevit është lënë shumë shpejt pas. Futbollistët kishin dy ditë kohë për të punuar për të punuar për sfidën e radhës, e që është ajo e 1/8 së finales së Kupës së Maqedonisë së Veriut, ndërsa për kundërshtarë e kemi ekipin e kategorisë së dytë, Kit-Go.
Për këtë përballje ka folur i rikthyeri në ekip Fatih Ismaili, i cili mes tjerash ka potencuar se skuadra është në formë, por për të vazhduar tutje duhet dhënë maksimumin dhe bashkërisht të arrihet në çerekfinale.

“Është një periudhë me orar mjaft të ngjeshur, andaj duhet të kemi parasysh se të gjithë futbollistët duhet të japim maksimumin në secilën prej tyre. E kemi potencuar se këtë sezon kërkojmë të shkojmë sa më gjatë të jetë e mundur edhe në garat e Kupës së Maqedonisë së Veriut, andaj nuk do të nënvlerësojmë asnjë kundërshtarë që kemi para nesh.
Është shumë më problematike kur luan me ekipet e kategorisë së Dytë, pasi që vijnë të frymëzuara për tu përballur me një ekip siç është Shkupi. Kit-Go na befasoi para dy viteve pikërisht në garat e Kupës, andaj nuk mendojmë që do të jetë ndeshje e lehtë, por me angazhimin e skuadrës besoj se do të vazhdojmë më tutje”, ka thënë Fatih Ismaili.

Ndeshja e 1/8 të finales së Kupës së Maqedonisë luhet të mërkurën, ndërsa për shkak të punimeve në stadiumin e Çairit, ekipi këtë ndeshje e luan në terrenin e lagjes “Maxhari”, e ndeshja fillon në orën 14:30 minuta. Edhe kjo ndeshje për shkak të pandemisë së COVID-19, luhet pa praninë e publikut.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Ismaili: Me angazhimin e skuadrës, besoj se do të vazhdojmë tutje

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!