Jasharoski largohet nga Shkupi

Shpërndaje:

Edhe pse Alen Jasharoski e kishte vazhduar kontratën me Shkupin edhe për dy vite, ai sot është larguar nga skuadra në drejtim të Kosovës, ku do të jetë pjesë e KF Prishtinës.

Marrëveshja në fjalë mes Jasharoskit dhe Shkupit ishte e vlefshme për dy vite, ndërsa klubi i kishte mundësuar që vetëm në rast të ndonjë oferte nga klube evropiane, do ti hapte dyert që ai të vazhdojë karrierën e tij në tjetër klub.

Edhe pse rroga e Jasharoskit është rritur për 70%, nuk ka mjaftuar që ai të vazhdojë të mbetet me klubin bardhekaltër nga Shkupi.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT