Kampioni vjeshtor ndezi motorët (Foto)

Shpërndaje:

Kampioni vjeshtor ndezi motorët (Foto)Skuadra e Shkupit i ka dhënë fund pushimit dimëror, pasi trajneri Zekerija Ramadani të hënën ka grumbulluar të gjithë futbollistët në të cilët shpreson që do të jenë pjesë e ekipit që do të arrijë të mbajë deri në fund pozitën e parë dhe të kualifikohet për në Ligën e Parë.

Edhe pse kohëve të fundit është përfolur për disa largime nga skuadra e Shkupit, sot më janë zyrtarizuar edhe emrat e atyre që tani më janë lënë të lirë dhe disa prej tyre kanë gjetur skuadra të reja.

Futbollistët që nuk do të jenë pjesë e Shkupit në sezonin pranveror, janë Minas Osmani, Besir Demiri, Mevlan Adili, Krenar Ramadani, Benjamin Shabani dhe Afrim Luma.

Sipas kryesië së FC Shkupi mësojmë se ekipi tani ka marrë në testime disa futbollistë të rinj, për të cilët do të vendoset në javët në vazhdim nëse do të mbesin pjesë e kampionit vjeshtor.

Duke marrë parasysh se afati kalimtarë zyrtarisht fillon me 15 janar, FC Shkupi nuk ka shpejtuar për të bërë publike emrat e atyre që do të bartin fanellën e kampionëve.

Sipas stafit teknik, FC Shkupi do më stërvitje do të vazhdojë në kryeqendër deri në fund të janarit, e më pas do të vazhdon dhe faza e dytë e përgatitjeve në ndonjë nga qendrat sportive të vendit.
Fillimisht ekipi është duke punuar në stërvitje të lehta, e që nga dita në ditë do të rritet dhe intensiteti i përgatitjeve. / fcshkupi.com/

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT