KIRE MARKOSKI i ftuari i radhës nga seleksionuesi i Maqedonisë Bllagoja Milevski

Shpërndaje:

Pas shumë viteve, një lojtarë nga radhët e skuadrës tonë, Shkupit, është ftuar për dy ndeshjet e radhës të përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, kundër Islandës dhe Rumanisë në kuadër të eliminatoreve për kampionatin Botëror 2022.
Sulmuesi i skuadrës tonë, Kire Markoski, është i ftuari i radhës nga seleksionuesi i Maqedonisë, Bllagoja Milevski.

Ndeshja e parë, Islandë – Maqedonia e Veriut, do të zhvillohet të dielën më 05.09.2021, kurse ndeshja e dytë, mes Maqedonisë së Veriut dhe Rumanisë, do të zhvillohet më 08.09.2021 në Stadiumin “Todor Proeski”, në Shkup, duke filluar nga ora 20:45.

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT