Krivanjeva dhe Muharemi ftohen për U21 dhe U17

Shpërndaje:

Seleksionuesi i përfaqësueses U 21 të Maqedonisë ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjet kualifikuese me Serbinë (6 tetor-qendra stërvitore “Petar Milloshevski”)  dhe Gjibraltarin (10 tetor-Faru) për Kampionatin Evropian të vitit 2019 në Itali. Në listën e seleksionuesit Milevski gjenden 22 futbollistë, ndërsa në mesin e tyre është edhe mbrojtësi ynë Besart Krivanjeva, i cili me paraqitjet e tija të mira dhe konstante ka bindë Milevskin që të jetë në mesin e më të mirë në ciklin kualifikues.

Ndërkohë edhe reprezentacioni i Maqedonisë U17 nga 2 tetori do ti fillojë ndeshjet e turneut kualifikues për kualifikim në fazël elitare të UEFA-s për kualifikime në kampionatin Evropian. Në turneun që për herë të parë e organizon Maqedonia, kundërshtarë të Maqedonisë do të jenë Bosnja e Hercegovina, Moldavia dhe Sllovakia.

Seleksionuesi i Maqedonisë U17, Goran Staniq për tri duelet e radhës ftesë i ka bërë talentit të FC Shkupi, Suhejl Muharemi.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT