Kryetari Ademi takohet me presidentin e Skënderbeut Ardian Takaj dhe Kryetarin e FFK-s Fadil Vokrri

Shpërndaje:

Kryetari i FC Shkupi, Ejup Ademi po qëndron në Stamboll me ftesë të presidentit të KF Skënderbeu Ardian Takaj, të cilët gjatë ditës së sotme kishin edhe një takim pune, ku u bisedua për bashkëpunim më të madh në mes dy klubeve shqiptare.

Presidenti Takaj, i kishte bërë një ftesë speciale kryetarit Ademi për të qenë një nga mysafirët e tij në ndeshjen që skuadra shqiptare sonte në mbrëmje luan në kuadër të Europa Ligës kundër skuadrës turke Beshiktash.

Ejup AdemiEjup Ademi

Në ndërkohe kryetari Ejup Ademi, ka shfrytëzuar rastin që të takohet edhe me kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës, z. Fadil Vokrri, me të cilin kanë folur për futbollin dhe mundësitë për anëtarisimin e FFK-s, në UEFA dhe FIFA.

 

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT