Kthehemi me një pikë nga Struga

Shpërndaje:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email

Skuadra ka arkëtuar vetëm një pikë nga transferta me Struga Trim Lum të zhvilluar në kuadër të xhiros së katërt në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Një ndeshje dramatike, me 4 kartona të kuq, ndërsa takimin me ekipin nga Struga e mbyllëm me barazim 1:1.

Skuadra ndeshjen e nisi mirë, kur nuk vonuam më shumë se 3 minuta lojë kur regjistruam rastin e parë konkret, me mbrojtësin Adili që guajti nga jashta zona, por golin na i mohojë tranversa. Në minutën e 22-të kishim rast me Dembon, por gjuajtja e tij shkoi mbi portë. Në vijim  miqtë tentuan me Kirovskin dhe Osmanin, mirëpo nuk rrezikuan portën e Thulios. Pak para fundit të pjesës së parë, pas një përplasje ndërmjet Jurinës dhe Tafes, arbitri kryesor përjashtoi nga loja të dy futbollistët. Në minutat e mbetura, rezultati nuk ndryshoi, duke u mbyllur kështu pjesa e parë me rrjeta të paprekura.

Në pjesën e dytë, vendasit në minutën e 58-të përmes Kirovskit tentuan të gjejnë rrjetën, por pa sukses. Në të 65-tën Serginho u ndal me faull në zonën e rreptësisë nga Kasami që u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe të kuq automatikisht, ndërsa braziliani penalltinë e shndërroi në gol për epërsi 0:1 të Shkupit. Ndërkohë për reagime të ashpra nga tabori vendas ndaj arbitrit kryesor, ky i fundit nxjerri jashtë fushës me karton të kuq edhe trajnerin e Struga Trim Lum, Jeton Beqiri. Në situatë kur duhej ta shfrytëzonimin përparësinë numerike në fushë, ne u ndëshkuam 10 minuta më vonë, me Abdulhadin që barazoi për 1:1. Deri në fund kërkuam me ngulm golin e fitores, me Bilalin që në të 90-tën ishte më afër të realizoi nga distanca, mirëpo rezultati mbeti i paprekur, duke u ndarë kështu nga Struga me barazim 1:1 dhe një pikë në konto.

Në vijim pason pauza e reprezentacioneve, ndërsa ndeshjen e radhës në kampionat e luajmë kundër Sileksit.

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT