Kupa e Maqedonisë vjen në Çair, e sollën pionierët e rinj

Pionierët e rinj të FC Shkupi kanë shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Rabotniçkit, në finalen e Kupës së Maqedonisë në konkurrencën e pionierëve më të rinj. Futbollistët e udhëhequr nga trajneri Jeton Musliu treguan lojë kualitative, në veçanti në pjesën e parë dhe me plotë meritë u gëzuan në trofeun e fituar në kuadër të kupës së Maqedonisë për pionierë të rinj.

Suhel Muharemi
Suhel Muharemi

Në fillim të ndeshjes të dy ekipet kishin raste të mira për të shënuar gola, ndërsa Shkupi  ishte dominues dhe më konkret. Pikërisht në minutën e 22-të, Shkupi kaloi në avantazh duke ju falënderuar shkathtësive të futbollistit më të mirë të finales, Suhel Muharremi, i cili për të dëshmuar se jo rastësisht është edhe reprezentues i Maqedonisë, shënoi gol edhe në minutën e 30-të, për ti dhënë skuadrës së Shkupit epërsinë 2:0.

Në vazhdim të ndeshjes Rabotniçki shënoi vetëm një gol, por duke mos arritur të bëjnë asgjë deri në fund, pasi mbrojtja e Shkupit ishte sy qelë.

Duel Shkupi - Rabotniçki

 

Finalja e Kupës së Maqedonisë për pionier të rinj

Rabotniçki – Shkupi 1:2 (0:2)

(Suhel Muharremi 22’ dhe 30 për FC Shkupi, Bozhidar Mitrovski ’65 për Rabotniçki).

FC Shkupi: Nuhiu, Jonuzi, Adis Osmanovski, Zaim Curri, Hasib Ibrahimi, Visar Imeri, Aldin Culi, Suhel Muharemi, Agan Zuberi, Fahrudin Çengiq, Burim Aliti, Muhamed Ademi

Rezervë: Erden Sejdiu, Memet Idrizi, Adem Sopa, Fisnik Zejnullai, Bilall Iseni, Shenoll Jashari dhe Agon Sefo

Trajner: Jeton Musliu

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Kupa e Maqedonisë vjen në Çair, e sollën pionierët e rinj

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!