MARJAN RADESKI NË ÇAIR

Pas ndeshjes mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara-s, në Ligën e Konferencës së UEFA-s, kryesia e klubit vie me një super lajm për tifozët tanë, duke e zyrtarizuar përforcimin e radhës, lojtarin Marjan Radeski, për një sulm edhe

SEDLOSKI: AUTOGOLI QË PRANUAM NDRYSHOI GJITHÇKA

Mbyllet ndeshja e parë e raundit të dytë në Ligën e Konferencës së UEFA-s, mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara-s.Skuadra nga Çairi pësoi disfatën e parë në këtë kompeticion, me rezultat 0-3 në favor të Santa Clara-s, në

SEDLOSKI: KËRKOJMË REZULTAT POZITIV

Është mbajtur konferenca e parë për shtyp para ndeshjes së nesërme mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara. Para gazetarëve, folën kryetrajneri Goce Sedlloski dhe kapiteni i klubit, Fatih Ismaili.Që të dy, u shprehën se janë përgatitur maksimalisht për këtë

Sedloski: Fitore e rëndësishme për klubin dhe tifozët

Mbyllet ndeshja e dytë, e raundit të parë në ligën e konferencës së UEFA-s, me barazim 1-1 në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Në ndeshjen kthyese, Shkupi nuk lejoi befasi dhe me rezultatin 1-1, mbylli takimin në Prishtinë, ndërsa me fitore

SHABANI: JEMI PËRGATITUR MIRË PËR NDESHJEN E NESËRME

Është mbajtur konferenca e parë për media, para ndeshjes kthyese, mes KF Llapit dhe FC Shkupit, e cila do të zhvillohet në ditën e nesërme në Prishtinë, në kuadër të Ligës së Konferencesës së UEFA-s.Para gazetarëve në Prishtinë, dolën

HAMIDI DHE BARRY, PËRFORCIMET E RADHËS

Gjatë ditës së sotme, skuadra jonë në Çair ka nënshkruar me dy lojtarë tjerë për sulm dhe mesfushë më të fortë.Sulmuesi I krahut të majtë, 24 vjeqari Walid Hamidi, vjen nga JSM SKIKDA, nga Algjeria, kurse 22 vjeqari, Mouhamadou