ARDIT ILJAZI: TË QËNDROJMË ME KËMBË NË TOKË

Pas një pauze prej dy javësh për shkak ndeshjeve të reprezentacionit të Maqedonisë së Veriut, përsëri rikthehet futbolli në vend.Skuadra jonë FC Shkupi para një tifozërie të flaktë siç janë “Shvercerat” në xhiron e 14 shkëlqeu duke fituar Pelisterin

ARDIT ILJAZI: JEMI 100% TË KONCENTRUAR

Nesër në Stadiumin e bukur të Çairit, duke filluar nga ora 13:00, skuadra jonë FC Shkupi, përballë do ta ketë Pelisterin e Manastriti, në kuadër të Ligës së Parë të Futbollit në Maqedoninë e Veriut.Në xhiron e 14-të, Goce

SEDLOSKI: I FALËNDEROJ PËR MIKËPRITJEN NË VODAFONE PARK

Përfundon miqësorja Beshiktash – Shkupi, me rezultat 3:0 në favor të Beshiktashit, në Stadiumin Vodafone Park, në Stamboll të Turqisë.Në minutën e 12-të, Topal, e shënoi golin e parë dhe 5 minuta më vonë, golin e dytë dhe të

GATI PËR MIQËSOREN ME BESHIKTASHIN

Nesër, në qytetin e bukur të Stambollit, në Stadiumin “Vodafone Park”, duke filluar nga ora 14:00, e që me orën tonë lokale në Shkup, i bie 12:00, skuadra jonë do të përballet me Beshiktashin, në ndeshje miqësore.Lojtarët tanë dhe

ALVAREZ: I KËRKOJMË TRE PIKËT QË T’I GËZOJMË TIFOZËT

Në kuadër të xhiros së 13-të të Ligës së parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut, skuadra jonë Shkupi, në këtë javë do të jetë mysafir I Makedonija Gj.P.Ndeshja do të zhvillohet nesër, në stadiumin “Gjorče Petrov”, duke filluar

PËR KUPËN E MAQEDONISË, MAKEDONIJA GJ.P – SHKUPI

Në ambientet e Federatës së Futbollit të Maqedonisë, është hedhur shorti për 1 / 4 e finales në Kupën e Maqedonisë. Skuadra jonë, përballë do ta ketë skuadrën e Makedonija Gj.P dhe ndeshja do të zhvillohet në Stadiumin “Gjorče