HAMIDI: NUK DO TA KEMI TË LEHTË NESËR

Pas fitores në shtëpi me rezultat minimal 1:0 ndaj Tikveshit, skuadra jonë FC Shkupi nesër në transfertë, në javën e 26 të LPFMV-së, do të përballet me skuadrën e Skopjes.Shkupi me Skopjen, u përballën dy herë në këtë sezon

RADESKI: E MERITUAM FITOREN QË NGA FILLIMI

Skuadra jonë FC SHKUPI, sot në stadiumin e Çairit, e zhvilloi ndeshjen e xhiros së 25-të kundër skuadrës së Tikveshit. Pjesa e parë u mbyll me rezultat 0:0 edhe pse kishim shumë mundësi për të shënuar.Në pjesën e dytë

ALVAREZ: NDJEHEM MIRË KUR LUAJMË NË ÇAIR

Pas fitores në Strugë si mysafir me rezultat 1:3, skuadra jonë FC Shkupi nesër në Çair para publikut vendas në javën e 25 të LPFMV-së, do të përballet me skuadrën e Tikveshit.Para ndeshjes për faqen tonë foli mesfushori Freddy

IMERI: GOLI DEDIKIM PËR SHVERCERAT

Përfundoi ndeshja e xhiros së 24 në LPFMV, mes Strugës dhe Shkupit, me rezultatin 1:3.Vendasit ishin të parët që hapën serinë e golave me Bosancic në minutën 45’ por shpejtë u përgjigj sulmuesi jonë Sunday Adetunji, i cili shënoi

ISMAILI: NË STRUGË SHKOJMË VETËM PËR FITORE

FC Shkupi nesër në qytetin e bukur të Strugës, rreth liqenit dhe në stadiumin e qytetit, në javën e 24 të LPFMV-së, do të përballet me skuadrën e Struga Trim Lum.Pas fitores kundër Rabotniçkit në Çair, Goce Sedlloski kërkon

TË MOS ECIM VETËM NË KËTË RRUGËTIM

Projekti “SHKUPI“, të cilin e nisëm tre vjet e gjysmë më parë dhe që sot e ndërtuam gradualisht, po i afrohet një prej synimeve tona më të mëdha, që është të bëhemi kampionë pas shumë viteve.Për momentin jemi klubi