Paralajmërimi për ndeshjen ndaj Struga T&L

Kanë mbetur vetëm edhe katër ndeshje për të mbyllur sezonin futbollistik 2020/21, ndërsa për shkak se përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut do të jetë pjesëmarrëse në Kampionatin Evropian EURO 2020, ky sezon është luajtur me orar të ngjeshur. Vetëm

Sedlloski: Fitore dhe tri pikë të merituara

Skuadra e FC Shkupi sot ka marrë dhe fitoren e radhës, ndërsa kësaj here ishte Rabotniçki që është mundur me rezultat 2-0. Për ndeshjen në fjalë mendimin e tij e ka dhënë trajneri Goce Sedlloski, i cili ka mbetur

Fitore në regji të Isenit e Cvetanoskit

Shkupi kurorëzoi lojën e mirë dhe me dy gola fitoi tre pikë në duelin me Rabotniçkin 2-0 (0-0), ndeshje kjo e javës së 29-të të Ligës së Parë të Futbollit Maqedonisë së Veriut (PMFL). Në 15 minutat e para

Paralajmërimi për ndeshjen ndaj Rabotniçkit

Është mbyllur me sukses edhe stërvitja e fundit në prag të ndeshjes së javës së 29-t, ku do të jemi nikoqir të ekipit të Rabotniçkit. Deri në fund të kampionatit kanë mbetur edhe pesë javë dhe secila ndeshje është