RWATUBYAYE: LUFTOJMË PËR EMRIN E KLUBIT TONË

Pas fitores kundër Renovës në javën e kaluar, skuadra jonë kërkon fitoren e radhës kundër Bregallnicës të premten e 29 tetorit.Ndeshja do të zhvillohet nesër, në stadiumin e Çairit, duke filluar nga ora 14:00.Shkupi-Bregallnica, ndeshja e xhiros së 12-të,

“MOZZART” NË FANELLËN E SHKUPIT

Gjatë ditës së sotme, skuadra jonë, e prezantoi sponsorin më të ri, të klubin tonë.Drejtuesit e klubit tonë dhe “MOZZART” zyrtarizojnë marrëveshjen e bashkëpunimit, deri në fund të kësaj sezone. Rezultatet e mira të klubit tonë dhe synimet e

Është koha që ta mbështesim njëri tjetrin!

Përafërsisht tre apo tre vite e gjysmë më parë, ne filluam udhëtimin tonë për një ëndërr.Fatkeqësisht, gjatë këtij udhëtimi, mbetëm vetëm, si financiarisht ashtu edhe shpirtërisht.Të gjithë u larguan dhe vazhduan ta kritikojnë klubin tonë dhe pak qëndruan për

SEDLOSKI: FALËNDEROJ TIFOZËT

Skuadra jonë vazhdon të shkëlqej me rezultatet pozitive në kampionat.Kësaj rradhe, Shkupi në Çair, e mposhti Renovën me rezultat 2:1.Serinë e golave e hapi sulmuesi jonë Sunday Adetunji, ndërsa golin e dytë e shënoi Freddy Alvarez nga pika e

ISMAILI: SË BASHKU DO TA FITOJMË EDHE KËTË NDESHJE

Ndeshja e vetme që do të zhvillohet të shtunën, në ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut, është derbi I javës, Shkupi – Renova.Pas fitores në garat për Kupën e Maqedonisë, kundër Tikveshit, tani në Çair, e

ZUKA: JAM I LUMTUR PËR FITOREN E SOTME

Skuadra jonë, në ndeshjen e sotme kundër Tikveshit, në kuadër të Kupës së Maqedonisë, triumfoi me rezultat minimal 1:0 dhe me këtë fitore, Shkupi ka siguruar një vend në ndeshjet çerekfinale të Kupës së Maqedonisë.Golin e vetëm në këtë