Lehtë dhe sigrurt me 5-0 drejt çerekfinales

Skuadra e Shkupit me dominim total ka marrë fitore ndaj ekipit të Kit-Go për tu kualifikuar në çerekfinalen e Kupës së Maqedonisë së Veriut.
Ekipi mori me seriozitetin më të madh ndeshjen dhe gjithçka u vendos shpejt në pjesën e parë, ku rezultati deri në 45 minutat e para arriti 4:0.
Ndeshja shumë shpejt u hap me golin e brazilianit Neto, i cili pas një krosimi të saktë të Ilirid Ademit, arriti që të tundë rrjetin mysafir në minutën e tretë.
Vetëm tre minuta më vonë, ishte Sabit Bilali që ngriti epërsinë në 2-0, ai shënoi nga pika e bardhë. Ashtu sikurse kalonin minutat futbollistët tanë sulmonin edhe më shumë drejt portës së Kit-Go. Një krosim preciz nga Alvarez, të cilin e shfrytëzoi Glishiç, e shndërroi në gol për 3:0 në minutën e 25-të.
Dhe kur pritej që pjesa e parë të mbyllet me këtë rezultat, dyshja Ademi Alvarez luajtën me mbrojtjen mysafire, e që në fund Ademi të shënojë për 4:0 në minutën e 39-të.
Edhe pas pushimit 15 minutësh Shkupi dominoi me lojë, ndërsa trajneri Umit Karan e freskoi pak ekipin, duke futur në lojë Gudiabin, Salim, Ismailin dhe Gulun, ndërsa më pas shansin e tyre e morën edhe Berisha e Jusufi.
Gjatë kësaj pjese u shënua vetëm një gol, me autor Goudiaby në minutën e 51-të, ndërsa raste kishte si në shiritin filmik, por që nuk u konkretizua më asnjë, për të mbetur rezultati final Shkupi – Kit Go 5:0. Mysafirët në këtë ndeshje regjistruan vetëm dy gjysmë raste pa e lodhur fare portierin Naumovski.
Kështu skuadra jonë vazhdon garat e Kupës duke u kualifikuar në çerekfinale.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Lehtë dhe sigrurt me 5-0 drejt çerekfinales

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!