MAMADOU DANFA PËR SHKUPIN

Shpërndaje:

Në ditët e fundit të afatit kalimtar të janarit, skuadra jonë ka nënshkruar kontratë 2 vjeçare me sulmuesin Mamadou Danfa.
20 vjeçari Danfa, në skuadrën tonë vjen nga radhët e ligës ukrainase nga ekipi Kolos Kovalivka.
Anësori Mamadou Danfa, karrierën e tij e ka nisur tek Casa Sports nga Kameruni. Gjithashtu, Danfa, ka zhvilluar tre ndeshje për kombëtaren U-20 të Senegalit dhe një ndeshje për kombëtaren e seniorëve të Senegalit në vitin 2019.

Drejtuesit e klubit tonë, me këtë përforcim e kanë përmbyllur afatin kalimtar të janarit.
Mamadou Danfa, pritet që të arrijë në Shkup, gjatë ditëve në vijim dhe ti bashkangjitet skuadrës tonë.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT