Marshall ndanë drejtësinë ndaj Hegelmann në Shkup

Shpërndaje:

Tani kur është luajtur ndeshja e parë e turit të parë kualifikues të Ligës së Konferencës, përgatitjet kanë filluar të bëhen për ndeshjen e kthimit që luhet me datë 20 Korrik në Shkup, në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup me fillim nga ora 21:00.

Faqja zyrtare e UEFA-s, ka publikuar dhe informacionet e para zyrtare lidhur me ndeshjen e kthimit në Shkup, duke prezantuar dhe arbitrat e këtij dueli.

Ndeshja do të drejtohet nga arbitra të Irlandës së Veriut, me kryesorin Tim Marshall, ndihmësit Andrew Nethery dhe John Doherty, ndërsa arbitër i katërt do të jetë Shane Andreës.

Gjatë 12 muajve të fundit Tim Marshall ka ndarë drejtësinë në 18 ndeshje të Ligës më të mirë të Irlandës së Veriut. Përveç kësaj, ai ka qenë zyrtari i katërt 23 herë. Gjatë kësaj periudhe ai ka ndarë 8 kartonë të verdhë me normë 0.44 për ndeshje, duke mos nxjerrë asnjëherë nga gjepi kartonin e kuq.

 

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT