Mbrojtja përforcohet me Rwatubyaye-n e kombëtares së Ruandës

Shpërndaje:
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on twitter
Share on email

Derisa ekipi po qëndron në përgatitjet bazike për sezonin pranveror, në Antalya të Turqisë, njoftojmë për arritjen e bashkëpunimit me edhe një futbollist mjaft të suksesshëm, që do të përforcojë mbrojtjen e FC Shkupi në vazhdim të kampionatit.
Kryesia ka arritur që të bindë të nënshkruaj kontratë për një vit e gjysmë, mbrojtësin e kombëtares se Ruandas, Abdul Rwatubyaye.
Mbrojtësi Rwatubyaye, vjen nga kampionati më i fortë amerikan, MLS, më saktësisht nga skuadra e Colorado Rapids, ndërsa ka luajtur edhe me Switchbacks FC dhe Kansas City.
Qendërmbrojtësi 24-vjeçar Rwatubyaye, është i gjatë 185 cm dhe me aftësitë e tija ka dëshmuar në kampionatin amerikan se është një mbrojtës mjaft korpulent dhe i fortë , ndërsa për te më së miri flasin edhe videot e tij në “youtube”.
Rwatubyaye karrierën profesioniste e ka filluar në vitin 2012-të në vendlindje, ndërsa ai që nga vitit 2019 është pjesë e futbollit amerikan, kur në muajin shkurt kishte nënshkruar me ekipin e Kansas, për të kaluar më pas te Colorado Rapids.

Nesër me FK Obolon Kyiv, ndërsa me 3 shkurt ndaj FK Ufa

Përgatitjet në kampin e Antalias po vazhdojnë nga dita në ditë, ndërsa tani më janë afruar edhe datat kur ekipi do të zhvillojë edhe ndeshjet e para kontrolluese.
Edhe pse ishte paralajmëruar që ndeshja e parë kontrolluese do të luhet me 26 janar dhe kundërshtar do të jetë ekipi i dytë i Zenitit, ka ndryshim, ndeshja e parë do të luhet me 25 janar me ekipin ukrainas FK Obolon Kyiv që garon në Ligën e Dytë të kampionatit të Ukrainës.
Ndeshjet tjera mbesin të njëjta:

28.01.2021 Akhmat Grozny
31.01.2021 FC Lviv
03.02.2021 FK Ufa

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT